Lékařská literatura za posledních čtyřicet let je konzistentní: masky jsou zbytečné, jsou to nehygienické předměty, které šíří bakterie a viry
Drhnutí, pokrývky hlavy, masky nesnižují výskyt infekce – Bez masky je menší infekce také v porodnictví, gynekologii – Chirurgové ve Švédsku přestali požadovat masky – Důkazy o ukončení používání chirurgických obličejových masek – Studie 3000 operací – U operací s maskou větší míra infekce – Čepičky a masky nebyly během srdeční katetrizace nutné a pacienti bez infekce – Chirurgové při operacích nenosili 6 měsíců masky a měli menší pooperační míru infekce u pacientů
Lékařské studie – masky jsou zbytečné
Je na operačním sále nutná maska?
Neil Orrovo studie, publikovaná v roce 1981 v análech Královské vysoké školy chirurgů v Anglii. Dr. Orr byl chirurgem v Severalls Surgical Unit v Colchesteru. Napsal “Je na operačním sále nutná maska?” (Is a mask necessary in the operating theatre?) V studii se uvádí, po dobu šesti měsíců, od března do srpna 1980, se chirurgové a zaměstnanci v této jednotce rozhodli vidět, co by se stalo, kdyby během operací nenosili masky.
Chirurgové při operacích nenosili 6 měsíců masky a měli menší pooperační míru infekce u pacientů
Šest měsíců neměli žádné masky a srovnávali míru chirurgických infekcí rány od března do srpna 1980 s mírou infekcí rány od března do srpna předchozích čtyř let. A k úžasu zjistili, že když nikdo během operací neměl masky, míra infekce rány byla méně než poloviční než to, když všichni měli masky. Jejich závěr:
„Zdá se, že minimální kontaminaci lze nejlépe dosáhnout tím, že se maska vůbec nenosí. Standardní postup operací v masce se má opustit.“
Lékařská literatura za posledních čtyřicet pět let je konzistentní: masky jsou zbytečné, jsou to nehygienické předměty, které samy šíří bakterie a viry.
- Ritter et al., V roce 1975, zjistil, že „nošení chirurgické obličejové masky nemělo žádný vliv na celkovou kontaminaci prostředí operačních sálů.“ (The operating room environment as affected by people and the surgical face mask)
- Ha’eri a Wiley, v roce 1980, aplikovali mikrosféry lidského albuminu na vnitřek chirurgických masek ve 20 operacích. Na konci každé operace byly pod mikroskopem vyšetřeny výplachy ran. “Ve všech experimentech byla prokázána kontaminace rány částicemi.” (The efficacy of standard surgical face masks: an investigation using “tracer particles”)
Čepičky a masky nebyly během srdeční katetrizace nutné a pacienti bez infekce
- Laslett a Sabin v roce 1989 zjistili, že čepičky a masky nebyly během srdeční katetrizace nutné (Wearing of caps and masks not necessary during cardiac catheterization).”U žádného pacienta nebyly nalezeny žádné infekce, bez ohledu na to, zda byla použita čepice nebo maska,” napsali. Sjøl a Kelbaek dospěli ke stejnému závěru v roce 2002 (Is use of surgical caps and masks obsolete during percutaneous heart catheterization?).
Studie 3000 operací – U operací s maskou větší míra infekce
- Studie (Postoperative wound infections and surgical face masks: A controlled study) Tunevall z roku 1991 uvádí, že všeobecný chirurgický tým neměl po dobu dvou let žádné masky v polovině svých operací. Při 1537 operacích prováděných s maskami byla míra infekce rány 4,7%, zatímco při 1551 operacích provedených bez masek byla míra infekce rány pouze 3,5%.
Důkazy o ukončení používání chirurgických obličejových masek
- Přezkum společností Skinner a Sutton v roce 2001 dospěl k závěru, že „Důkazy o ukončení používání chirurgických obličejových masek se zdají být silnější než dostupné důkazy na podporu jejich dalšího používání.“ (Do Anaesthetists Need to Wear Surgical Masks in theOperating Theatre? A Literature Review with Evidence-Based Recommendations)
- Lahme et al., V roce 2001, napsal, že „chirurgické obličejové masky, které nosí pacienti během regionální anestézie nesnížily v naší studii koncentraci vzdušných bakterií nad operačním polem. Jsou tedy postrádatelné.“ (Patient surgical masks during regional anesthesia. Hygenic necessity or dispensable ritual?)
- Figueiredo ea kol. v roce 2001 uvedli, že za pět let peritoneální dialýzy bez masek se míra peritonitidy v jejich jednotce nelišila od míry v nemocnicích, kde byly masky používány (Bag Exchange in Continuous Ambulatory Peritoneal Dialysis Without Use of a Face Mask: Experience of Five Years).
- Bahli provedl systematický přezkum literatury v roce 2009 a zjistil, že „mezi skupinami s maskami a skupinami operovanými bez masek nebyl pozorován žádný významný rozdíl ve výskytu pooperační infekce rány.“ (DOES EVIDENCE BASED MEDICINE SUPPORT THE EFFECTIVENESS OF SURGICAL FACEMASKS IN PREVENTING POSTOPERATIVE WOUND INFECTIONS IN ELECTIVE SURGERY?)
Chirurgové ve Švédsku přestali požadovat masky
- Chirurgové ve švédském Karolinském institutu, kteří uznávají nedostatek důkazů podporujících používání masek, přestali v roce 2010 požadovat anesteziology a další pracovníky na operačním sále, aby nosili masky. „Naše rozhodnutí je, že už nebudeme vyžadovat rutinní chirurgické masky pro personál.“ napsala dr. Eva Sellden (Is Routine Use of a Face Mask Necessary in the Operating Room?).
Bez masky je menší infekce také v porodnictví, gynekologii
- Webster a kol. v roce 2010 informovali o porodnických, gynekologických, všeobecných, ortopedických a urologických operacích provedených u 827 pacientů. Infekce v místě chirurgického zákroku se vyskytly v 11,5% u skupiny s maskou a pouze v 9,0% u skupiny bez masky (Use of face masks by non‐scrubbed operating room staff: a randomized controlled trial).
- Lipp a Edwards zhodnotili chirurgickou literaturu v roce 2014 (Disposable surgical face masks for preventing surgical wound infection in clean surgery) a zjistili, že „v žádné ze studií nebyl statisticky významný rozdíl v míře infekce mezi maskovanou a nemaskovanou skupinou“. Vincent a Edwards tuto revizi aktualizovali v roce 2016 a závěr byl stejný (Disposable surgical face masks for preventing surgical wound infection in clean surgery).
- Carøe v přezkumu za rok 2014 založeném na čtyřech studiích a 6 006 pacientech napsal, že „žádná ze čtyř studií nezjistila rozdíl v počtu pooperačních infekcí, ať už jste použili chirurgickou masku nebo ne.“ (Dubious effect of surgical masks during surgery)
Drhnutí, pokrývky hlavy, masky nesnižují výskyt infekce
- Salassa a Swiontkowski v roce 2014 zkoumali nutnost drhnutí, masek a pokrývek hlavy v operačním sále a dospěli k závěru, že „neexistuje důkaz, že tato opatření snižují výskyt infekce v místě chirurgického zákroku“ (Surgical Attire and the Operating Room: Role in Infection Prevention).
- Da Zhou et al., Při revizi literatury v roce 2015, dospěl k závěru, že „chybí podstatné důkazy na podporu tvrzení, že obličejové masky chrání pacienta nebo chirurga před infekční kontaminací.“ (Unmasking the surgeons: the evidence base behind theuse of facemasks in surgery)
- Lékařské studie: Masky Vás před virem nechrání – 5G Satelity a Koronavirus – Psychologické operace
- Patent 2018 US10130701B2 – Coronavirus
- Jak může být každý testován pozitivně na COVID-19 – PCR testy – 5G technologie a indukce koronaviru v kožních buňkách
- Genocida COVID-19 v roce 2020 – Claire Edwards
- Nanotechnologie – Patent – Coronavirus – Biologické Zbraně – Aktivace Pomocí 5G – Fyzikální Genocida – Zneužitá A.I.
- DOD- Memo – DNA Testing – OFFICE OF THE SECRETARY OF DEFENSE – The Department of Defense does not recommend Genetic Testing – Security risks and surveillance from DNA level
Druhým typem paměti je fantomový efekt DNA (DNA phantom effect), tj. paměť prostředí na dynamickém vlnovém charakteru molekul DNA. Prostředím je například prostor spektrometru (Cuvette compartment spectrometer), nebo prostor živých buněk a tkání. Pravděpodobně je také používán organismy k tahání jednoho z kvantových stavu signálních molekul DNA ve formě fantomů. V praxi to lze realizovat umělým vytvářením kvantových matric přirozených v těle, fragmentů DNA, vyplňujících a nahrazujících ztracené fragmenty DNA za účelem genetického poškození u lidí.