Lékařská literatura za posledních čtyřicet let je konzistentní: masky jsou zbytečné, jsou to nehygienické předměty, které šíří bakterie a viry

Drhnutí, pokrývky hlavy, masky nesnižují výskyt infekceBez masky je menší infekce také v porodnictví, gynekologiiChirurgové ve Švédsku přestali požadovat maskyDůkazy o ukončení používání chirurgických obličejových masekStudie 3000 operací – U operací s maskou větší míra infekceČepičky a masky nebyly během srdeční katetrizace nutné a pacienti bez infekceChirurgové při operacích nenosili 6 měsíců masky a měli menší pooperační míru infekce u pacientů

Lékařské studie – masky jsou zbytečné

Je na operačním sále nutná maska?

Neil Orrovo studie, publikovaná v roce 1981 v análech Královské vysoké školy chirurgů v Anglii. Dr. Orr byl chirurgem v Severalls Surgical Unit v Colchesteru. Napsal “Je na operačním sále nutná maska?” (Is a mask necessary in the operating theatre?) V studii se uvádí, po dobu šesti měsíců, od března do srpna 1980, se chirurgové a zaměstnanci v této jednotce rozhodli vidět, co by se stalo, kdyby během operací nenosili masky.

Chirurgové při operacích nenosili 6 měsíců masky a měli menší pooperační míru infekce u pacientů

Šest měsíců neměli žádné masky a srovnávali míru chirurgických infekcí rány od března do srpna 1980 s mírou infekcí rány od března do srpna předchozích čtyř let. A k úžasu zjistili, že když nikdo během operací neměl masky, míra infekce rány byla méně než poloviční než to, když všichni měli masky. Jejich závěr:

„Zdá se, že minimální kontaminaci lze nejlépe dosáhnout tím, že se maska ​​vůbec nenosí. Standardní postup operací v masce se má opustit.“

Lékařská literatura za posledních čtyřicet pět let je konzistentní: masky jsou zbytečné, jsou to nehygienické předměty, které samy šíří bakterie a viry.

Čepičky a masky nebyly během srdeční katetrizace nutné a pacienti bez infekce

Studie 3000 operací – U operací s maskou větší míra infekce

  • Studie (Postoperative wound infections and surgical face masks: A controlled study) Tunevall z roku 1991 uvádí, že všeobecný chirurgický tým neměl po dobu dvou let žádné masky v polovině svých operací. Při 1537 operacích prováděných s maskami byla míra infekce rány 4,7%, zatímco při 1551 operacích provedených bez masek byla míra infekce rány pouze 3,5%.

Důkazy o ukončení používání chirurgických obličejových masek

Chirurgové ve Švédsku přestali požadovat masky

  • Chirurgové ve švédském Karolinském institutu, kteří uznávají nedostatek důkazů podporujících používání masek, přestali v roce 2010 požadovat anesteziology a další pracovníky na operačním sále, aby nosili masky. „Naše rozhodnutí je, že už nebudeme vyžadovat rutinní chirurgické masky pro personál.“ napsala dr. Eva Sellden (Is Routine Use of a Face Mask Necessary in the Operating Room?).

Bez masky je menší infekce také v porodnictví, gynekologii

Drhnutí, pokrývky hlavy, masky nesnižují výskyt infekce

Follow us

Jak učínně bojovat proti Korona viru, nebo jiným nemocem?

Napsat komentář