DNA Origami se používá k uspořádání Biomolekul, Nanotrubiček, Kvantových Teček, Nanočástic …

DNA Origami
Oblast strukturních DNA nanotechnologií se zrodila v 80. letech 20. století s počáteční prací Seemana, který navrhl budování geometrických struktur s více vlákny DNA na úrovni nanoměřítka. DNA origami je také součástí syntetické, umělé biologie …
DNA Origami Design
Origami z deoxyribonukleové kyseliny (DNA) je účinný přístup k výrobě nanostruktur s molekulární přesností na délkové škále přibližně 100 nm. Schopnost funkcionalizovat objekty v nanorozměrech pomocí DNA a dalších připevňovacích chemikálií navíc znamená, že origami lze použít jako molekulární “prkénko” k uspořádání heterogenních souborů položek, jako jsou biomolekuly, uhlíkové nanotrubičky, kvantové tečky, zlaté nanočástice, fluorofory atd.
DNA origami je skládání DNA v nanorozměrech, které vytváří libovolné dvourozměrné a trojrozměrné tvary v nanorozměrech. Specifičnost interakcí mezi komplementárními páry bází činí z DNA užitečný konstrukční materiál, a to díky designu jejích sekvencí bází. 2] DNA je vysoce programovatelná a dá se použít třeba k vytváření lešení, jež drží na místě jiné molekuly, nebo k vytváření struktur zcela samostatně.
DNA Origami a DNA z PCR Testů
Jakmile máte něčí DNA, třeba z PCR testu. Tak vaše tělo snáze příjme nanotechnologii, která je založena na vaší DNA. Z Vaší DNA se pak dají vytvořit nano umělé struktury, které plní úplně jiné funkce. Mohou se třeba napojit na tzv. Chytrou síť a Internet Nano Věcí (IoNT).
Aplikační Použití DNA Origami
DNA origami se 16. března 2006 objevilo na titulní straně časopisu Nature (Folding DNA to create nanoscale shapes and patterns – 2006). Od té doby DNA origami pokročilo za hranici umělecké formy a našlo řadu aplikací od systémů pro doručování drog až po využití jako obvody v plazmonických zařízeních, v armádních a klasifikovaných výzkumech.
DNA Origami: Skládané DNA-nanozařízení, které mohou řídit a interpretovat chování buněk
DNA origami je nanotechnologie založená na DNA, která využívá naprogramované kombinace krátkých komplementárních oligonukleotidů ke skládání velkého jednoho vlákna DNA do přesných dvourozměrných a trojrozměrných tvarů.
Programová Flexibilita DNA Origami
Vynikající kontrola tvaru v nanorozměrech tohoto přirozeně biokompatibilního materiálu je kombinována s potenciálem prostorově adresovat struktury origami s různými nosiči včetně léčiv, protilátek, sekvencí nukleových kyselin, malých molekul a anorganických částic. Tato programovatelná flexibilita umožňuje výrobu přesných zařízení v nanorozměrech, která již prokázala velký potenciál pro biomedicínské aplikace, jako jsou: dodávání léčiv, biosenzorika a tvorba syntetických nanopórů.

DNA Nano Zařízení lze navrhnout tak, aby se Interagovala s Buňkami a Řídila nebo Zkoumala jejich Chování
Toto hraní může zničit celý život na Zemi jak jej známe. DNA Origami nepracuje se všemi vlastnostmi DNA a proto velmi snadno dochází k degeneraci.
- Synthesis of DNA Origami Scaffolds: Current and Emerging Strategies – 2020
- DNA origami: A precise measuring tool for optimal antibody effectiveness – 2019
- DNA Origami: Folded DNA-Nanodevices That Can Direct and Interpret Cell Behavior – 2016
- DNA origami allows for 3D-printed DNA bunnies to deliver medication – 2015
- Novel DNA origami structures – 2015
- Nanomaterials Based on DNA – 2012
- DNA origami: the art of folding DNA – 2010
DNA Origami je Nanotechnologie založená na DNA – DNA Origami a DNA z PCR Testů – Aplikační Použití DNA Origami – DNA Origami: Skládané DNA-nanozařízení, které mohou řídit a interpretovat chování buněk – Programová Flexibilita DNA Origami – DNA Nano Zařízení lze navrhnout tak, aby se Interagovala s Buňkami a Řídila nebo Zkoumala jejich Chování – DNA Origami nepracuje se všemi vlastnostmi DNA a proto velmi snadno dochází k degeneraci
Druhým typem paměti je fantomový efekt DNA (DNA phantom effect), tj. paměť prostředí na dynamickém vlnovém charakteru molekul DNA. Prostředím je například prostor spektrometru (Cuvette compartment spectrometer), nebo prostor živých buněk a tkání. Pravděpodobně je také používán organismy k tahání jednoho z kvantových stavu signálních molekul DNA ve formě fantomů. V praxi to lze realizovat umělým vytvářením kvantových matric přirozených v těle, fragmentů DNA, vyplňujících a nahrazujících ztracené fragmenty DNA za účelem genetického poškození u lidí.
